+48 530 842 583 konsulat@konsulchile.pl

Tradycja występów ulicznych w Chile jest bardzo żywa. Na ulicach stolicy – Santiago de Chile, można spotkać nie tylko muzyków chinchinero, ale również artystów sztuk cyrkowych, jak żonglerów golo, nożami, ogniem, czy akrobatów. Występują dla uznania przechodniów i napiwków, prezentując swój niezwykły kunszt.

Dlatego z radością objąłem patronat honorowy nad Busker Tour i występami chilijskich artystów ulicznych, którzy na nim wystąpią. Są to iluzjonista Muti Santarosa „Muti Santarosa Experience”, którego będzie można zobaczyć w dniach 12-14 lipca w Jeleniej Górze i akrobata Cristián Ortiz (Cyr Siux Circus), który wystąpi na ulicach Wrocławia w dniach 30 sierpnia – 1 września.

Busker Tour to podróżny festiwal sztuk performatywnych i cyrkowych z udziałem artystów ulicznych z całego świata.

Festiwal odbywa się w różnych miastach i terminach, a program w danym miejscu jest za każdym razem inny. W tym roku na potwierdzonych już wydarzeniach wystąpi łącznie ponad 30 różnych grup pochodzących z kilkunastu krajów z pięciu kontynentów. Do Polski przyjadą m.in. z Tajwanu, Nowej Zelandii, Japonii, Kanady, Egiptu, Australii, Polski, Bułgarii i Meksyku, Austrii, Argentyny i po raz pierwszy właśnie z Chile.

Festiwal prezentuje bogactwo sztuki ulicznej. Strzelanie z łuku, klaunada, iluzja, kontorsje, jazda na monocyklu, akrobacje powietrzne i koncerty z autorską muzyką to tylko niektóre z wielu propozycji.

Aktualności